Biura, pomieszczenia socjalne, hale, korytarze, klimatyzatory – te miejsca stwarzają największa zagrożenia dla nas samych. Obecność w nich bakterii, wirusów i innych drobnoustrojów w ogromnym stopniu zagraża  zdrowiu i samopoczuciu. Obecnie jednym z największych zagrożeń jest klimatyzacja w biurach. Samo założenie tego cudownego wynalazku to nie wszystko. Problem pojawia się w momencie, gdy administrator budynku nie przykłada należytej uwagi do konserwacji. Klimatyzatory zarastają wtedy grzybem i pleśnią, a bakterie roznoszą się po całym budynku. W przestrzeniach komercyjnych unoszą się nie tylko grzyby i pleśń z klimatyzacji, lecz także szkodliwe substancje wydzielane przez urządzenia elektroniczne. Jakość powietrza w takich pomieszczeniach jest fatalna w szczególności, gdy pracownicy nie posiadają możliwości uchylenia okna. Nieserwisowana klimatyzacja często prowadzi do zachorowań m.in.: na grypę, przewlekłe choroby dróg oddechowych, alergie i problemy ze skórą.

Masz w pracy klimatyzację? Sprawdź, czy jest cyklicznie odgrzybiana! W przeciwnym razie jesteś narażony na ciągłe zachorowania!

W pracy spędzamy większość dnia, przebywamy w towarzystwie innych osób, dlatego nieustannie jesteśmy narażeni na spotkania z różnego rodzaju drobnoustrojami chorobotwórczymi. Ozonowanie klimatyzacji, biur oraz innych przestrzeni komercyjnych ma za zadanie wyeliminowania zagrożeń w postaci zarazków i drobnoustrojów. Cykliczna dezynfekcja zapewni komfortowe warunki do pracy oraz mniejszy wskaźnik zachorowalności wśród pracowników.

Inne artykuły

Sprzęt Clear Air

Clear Air zajmuje się profesjonalnym ozonowaniem różnego typu pomieszczeń, samochodów...